Veebiseminaril räägitakse laste ja noorte õigustest ajakirjanduses

MTÜ Lastekaitse Liit ja Tartu Ülikool korraldavad 4. veebruaril veebiseminari „Lapsed ja noored ajakirjanduses”. Seminaril arutatakse, kuidas teha laste ja noorte hääl kuuldavamaks ning kajastada laste ja nende peresid puudutavaid lugusid lapse huvidest lähtuvalt.

Seminarile on eeskätt oodatud tegevajakirjanikud ja ajakirjandustudengid, samuti lastekaitsetöötajad ja lastega töötavad spetsialistid, kuid oodatud on ka kõik teised huvilised.

Seminaril esinevad Andres AruTuuli-Brit VagaHeli SuviKärt AnveltKerttu JäneseSimone EelmaaMarju Himma ja Triin Sooäär.

Ettekannetes on fookuses järgmised teemad: millised on lapse õigused meedias? Milles seisneb lastekaitsjate töö ja miks on nad pahatihti kidakeelsed? Mida pidada meeles lapse ja tema peret puudutava loo avaldamisel? Kas ja miks anda mikrofon laste ja noorte kätte?

Seminari modereerivad Lastekaitse Liidu lapse õiguste saadikud Alide Kristine Alba ja Aveli Heletuli.

Veebiseminari korraldavad Lastekaitse Liit ja Tartu Ülikool. Veebiseminar toimub Sotsiaalministeeriumi strateegilise partnerluse projekti „Koostöös laste ja perede heaks“ raames.

Registreeru veebiseminarile

Ajakava

• 13.00 Ava- ja tervitussõnad

Kristina Kukk, Lastekaitse Liidu kommunikatsiooni- ja koostöökoordinaator
Kaspar Kruup, Tartu Ülikooli ühiskonnateaduste instituudi kommunikatsiooniteaduste nooremlektor

• 13.10 Millised on lapse õigused ja mida teha, kui märkad abivajavat last?

Andres Aru, Õiguskantsleri Kantselei laste ja noorte õiguste osakonna juhataja

• 13.40 Lapsed ja ajakirjandus – millega arvestada?

Tuuli-Brit Vaga, Sotsiaalkindlustusameti nõustamisteenuste talituse konsultant
Heli Suvi, Sotsiaalkindlustusameti arendus- ja ennetustalituse nõunik

• 14.25 Sirutuspaus
  • 14.35 Kumb on tähtsam: lugu või laps?

Kärt Anvelt, Eesti Päevalehe vanemtoimetaja
Kerttu Jänese, Eesti Ekspressi Elu osa juht ja peatoimetaja asetäitja

• 15.20 Laste seksuaalse väärkohtlemise kajastamine meedias

Simone Eelmaa, projekti „Laste seksuaalse väärkohtlemise kajastamine meedias: soovitused seksuaalse väärkohtlemise ohvrite kompetentseks toetamiseks Läänemere regiooni meedias“ juht

• 15.35 Sirutuspaus
  • 15.45 Hääletud alaealised – miks uudistes napib noorte seisukohti?

Marju Himma, Tartu Ülikooli ajakirjandusuuringute teadur

• 16.10 Meedia kui lapse hääle võimendaja

Triin Sooäär, Lastekaitse Liidu lapse õiguste saadikute koordinaator

Foto autor Vadim Firsa.

Foto on dekoratiivne

Mare Kitsnik: eestikeelsele õppele üleminekut toetav õppevara – kuidas tagada kvaliteet?

Kristjan Vassil kõnepuldis

Miks on ülikoolid luure sihtmärgid? Võrgustikud, uuringud, inforuum

Foto on dekoratiivne

Mare Kitsnik: miks rääkida Eestis eesti keelt (teise keelena)?