Foto:
Joonas Sisask

Üliõpilasesindus kutsub üles osalema rahvusülikooli aastapäeva ballil

1. detsembril tähistatakse rahvusülikooli 103. aastapäeva. Sel puhul korraldab Tartu Ülikooli üliõpilasesindus Vanemuise kontserdimajas üle mitme aasta taas traditsioonilise aastapäevaballi, kuhu on oodatud nii Tartu Ülikooli üliõpilased, töötajad, vilistlased kui ka külalised.   

Rahvusülikooli aastapäeva balli traditsioon on pikk, kuid kahel koroona-aastal ei olnud võimalik seda korraldada. Tänavu saavad ülikooli liikmed ja külalised ilusat tava taas jätkata. 

„Ma ootan väga balli, sest oma ülikooliaja jooksul pole mul veel olnud võimalust aastapäevaballil osaleda. Tahan juba väga näha, kuidas üle viiesaja ülikoolipere liikme üheskoos Vanemuises jalga keerutab. Lisaks pole ma veel kunagi sattunud korp! Ugalasse, kus toimub ju järelpidu Poslebala,“ sõnas üliõpilasesinduse aseesimees Siret Siim. 

Eestikeelse ülikooli aastapäeva tähistatakse 1. detsembril tavakohaselt ka ülikooli aulas toimuva aktusega, kus kuulutatakse välja Tartu Ülikooli Rahvusmõtte auhind ning promoveeritakse audoktorid ja doktorid. Kell 17.00 saab Vanemuise 46 õppehoone eest alguse  ülikooli tõrvikurongkäik. 

Pidulikule päevale paneb punkti ball, mis algab kell 20.00 Vanemuise kontserdimajas. Meeleolu aitab luua Estraadiraadio oma säravate solistide Kaire Vilgatsi ja Ott Leplandiga. Saab lasta end jäädvustada fotoseina ääres ja võtta osa õnneloosist, millega toetatakse ülikooli Ukraina stipendiumi fondi. Õhtu jooksul on plaanis ka üllatusi. Kell 23.00 algab korp! Ugalas järelpidu, kuhu pääseb pidulikus riietuses. 

Balli piletid on müügil Fientas. Sooduspilet üliõpilastele maksab 20 eurot, täispilet 30 eurot. Rühmasoodustusega saab neli sooduspiletit 60 euro eest ja neli täispiletit 100 euro eest. Sissepääs järelpeole on tasuta.

#ülikoolist

Tartu Ülikooli esimese advendi perepäev

Tartu Ülikool kutsub kõiki esimesel advendipühapäeval, 27. novembril kell 15.00 koos perega ülikooli muuseumisse.
#ülikoolist
peahoone_tuledes _ Andres Tennus .jpeg

Eestikeelne ülikool saab 103-aastaseks

#tunnustamine
Ülikooli peahoone

Ülikool ootab Rahvusmõtte auhinna kandidaate