Psühholoogia instituudi uueks juhiks valiti professor Kairi Kreegipuu

Psühholoogia instituudi nõukogu valis 24. mai koosolekul instituudi juhiks professor Kairi Kreegipuu. Uus juht astub ametisse 1. juulil 2021, mil lõppeb praeguse juhataja Kariina Laasi ametiaeg.

Kairi Kreegipuu tänab eelmist juhti, Kariina Laasi, oluliste sammude eest instituudi õppetöö edendamisel. “Ülipopulaarse psühholoogia aluste MOOCi (avatud veebikursuse) käimatõmbamine, tee rajamine uute õppekavade avamiseks ja tasulise õppe arendamine on andnud hea platvormi, millelt edasi minna”, kommenteeris ta.

Kuna instituut on oma tegemistes laienemas, siis peamise eesmärgina näeb Kreegipuu instituudi tugevuste säilitamist ja isegi võimendamist selles protsessis. “Oleme kokku leppinud, et psühholoog on teadlane-praktik ja see kurss on endiselt selge. Samas tunnen muret väsinud ja alarahastatud töötajate pärast, kellega koos tuleb nüüd leida lahendused olukorra parandamiseks. Psühholoogia instituut on tugev nii teaduses kui õpetamises, ja iseäranis veel ühiskonna teenimises. Tahame, et Eesti oleks meie üle uhke ja meie oleksime Eesti üle uhked,” leiab ta.

Sotsiaalteaduste valdkonna dekaan Raul Eamets tänab samuti Kariina Laasi tehtud töö eest. “Kariina Laas tegi väga tublit tööd instutuudi edasiarendamisel ja ma olen talle selle eest väga tänulik. Meie koostöö Kariinaga sujus väga hästi ja ta sobitus hästi struktuuriüksuste juhtide meeskonda. Kairi jätkab Kariina alustatud muutustega, sest psühholoogia instituudil on palju potentsiaali ja kasvuruumi nii õppekavade arendamisel kui ka ühiskonna teenimisel. Teaduses ollaks nagunii valdkonnas esirinnas ja hea meel on tõdeda, et siin on ka Kairi panus märkimisväärne. Kuna olen Kairiga juba ühes meeskonnas töötanud, siis ma olen päris veendunud, et meeldiv koostöö psühholoogia instituudiga jätkub ka järgnevatel aastatel,” tõdeb Raul Eamets.

Kairi Kreegipuu kaitses Tartu Ülikoolis 2004. aastal filosoofiadoktori kraadi psühholoogia erialal. Alates 1998. aastast töötab ta Tartu Ülikooli psühholoogia instituudis. Tema juhendamisel on kaitstud 4 doktoritööd ja kohe on kaitsmisel viies, juhendamisel veel mitmed. Aastatel 2014-2018 oli Kreegipuu Eesti Psühholoogide Liidu president. Ta on olnud külalisprofessor Daliani Tehnikaülikoolis ja Läti Ülikoolis, aastatel 2017-2019 Tartu Ülikooli sotsiaalteaduste valdkonna teadus- ja arendusprodekaan. Hetkel kuulub ta Tartu Ülikooli senatisse ja on sotsiaalteaduste valdkonna eetikanõustaja. Tema peamine uurimisvaldkond on olnud tunnetuspsühholoogia, kus ta uurib tähelepanulisi ja eeltähelepanulisi infotöötlusprotsesse ja nende seoseid seisundiga. Kairi Kreegipuu kuulub mitmetesse erialaliitudesse ning on Eesti Naisüliõpilaste Seltsi liige.

Instituutide juhid valitakse ülikoolis kolmeks aastaks. Kairi Kreegipuu ametiaeg psühholoogia instituudi juhina kestab 30. juunini 2024.

Lisateave:
Kertu Saar