Professor Kasekamp esitles auhinnatud ja menuka monograafia soomekeelset versiooni

26. oktoobril kell 17.00 esitles Tartu ülikooli Balti poliitika professor Andres Kasekamp Helsingi raamatumessil 2011. aastal Eestis enim müüdud raamatute edetabeli TOP 10-sse jõudnud monograafia „Balti riikide ajalugu“ soomekeelset versiooni „Baltian historia“.

Oma teadustegevusega soovib Kasekamp tutvustada maailmale Baltimaade lähiajalugu. „Kuigi soomlased on meie naabrid ja tunnevad Eesti vastu huvi, siis teaduslikke käsitlusi Leedu, Läti ja Eesti ajaloost on soome keeles siiski suhteliselt vähe. Soome ja Baltimaade ajaloos on palju kokkupuutekohti, ent ka suuri erinevusi,“ sõnas Tartu ülikooli Balti poliitika professor Andres Kasekamp.

Andres Kasekampi „Balti riikide ajalugu” on esimene ühe autori kirjutatud üldkäsitlus Baltikumi ajaloost, mis jälgib seostatult ja võrdlevalt kõigi kolme Balti riigi ajalugu alates esimeste asukate piirkonda saabumisest, Liivimaa vallutamisest ristisõdades ja Leedu kerkimisest keskaja Euroopa üheks võimsamaks riigiks kuni piirkonna liitmiseni Venemaa keisririigiga ja uusaegse rahvusliku identiteedi tekkeni.

Uusimatele teadustöödele tuginedes pöörab Kasekamp erilist tähelepanu tormilisele 20. sajandile, mille jooksul Balti riigid saavutasid iseseisvuse, kuid pidid ka taluma nii Nõukogude Liidu kui ka Natsi-Saksamaa okupatsiooni. Raamat hõlmab ka ülevaadet sellest, kuidas Balti riigid taastasid iseseisvuse ning neist said Euroopa Liidu liikmesriigid.

Algupäraselt Inglismaal ilmunud „A History of the Baltic States“ (Palgrave Macmillan 2010) avaldati eesti keeles kui „Balti riikide ajalugu“ ning jõudis 2011. aastal Eestis enim müüdud raamatute edetabeli TOP 10-sse. Raamat on avaldatud ka läti ja poola keeltes ning uuel aastal on oodata jaapanikeelse tõlke ilmumist. Soomekeelset versiooni raamatust kirjastab kirjastus Vastapaino.

Kasekampi monograafia on pälvinud Balti assamblee teaduspreemia ning „Association for the Advancement of Baltic Studies“ (USA) raamatu auhinna.

Lisainfo: Andres Kasekamp, Tartu ülikooli Balti poliitika professor, tel: 737 5937, e-mail: Andres.Kasekamp [ät] ut.ee.