Tartu Ülikooli Narva kolledž

Miks õppida õpetajaks Tartu Ülikooli Narva kolledžis?

Tartu Ülikooli Narva kolledž on kujunenud Eesti ainsaks kakskeelsete üldharidus- ja keelekümbluskoolide õpetajate koolituskeskuseks. Kuna mitme koduse keelega perede hulk on viimastel aastatel suurenenud, kasvab ka vajadus mitmekeelses õpikeskkonnas töötavate õpetajate järele.

Narva kolledži mitmekeelse hariduse keskuse juhataja Anna Golubeva on ka ise Narva kolledži lõpetanud. 1998. aastal asus ta õppima Narva Kõrgkooli, mis aga sai juba aasta hiljem Tartu Ülikooli osaks. Golubeva omandas inglise keele õpetaja ameti ja lisaerialana õiguse õpetada eesti keelt kuni 6. klassini. Lõpetamisel pakuti talle samas kolledžis alguses õpetaja, seejärel õppejõu ametikohta.

„Minu 20 aastat tagasi saadud haridus on ehe näide sellest, kui heal tasemel on Narva kolledž ning kuidas see on pidevalt arenenud, arvestades muutusi haridussüsteemis ning üldse Eestis ja Ida-Virumaal. Kõik siin omandatud kogemused, hoiakud ja teadmised ongi mul võimaldanud jõuda nii kaugele,“ ütleb Golubeva.

Loe edasi Tartu Ülikooli Narva kolledži lehelt

Õnnelik Tartu Ülikooli Pärnu kolledži tudeng

Tartu Ülikooli esmased vastuvõtuotsused on tehtud

12.07.2022