Autor:
Andres Tennus

Joanna Kurvits: minu tudengipõlv

Tartu Ülikoolis lõpetasin 2019. aastal riigiteaduste bakalaureuseõppe ja 2022. aastal magistriõpingud erialal „Muutuste juhtimine ühiskonnas“. Tartu tudengipõlv andis mulle mu lähimad sõbrad, kes on mulle toeks nii eraelus kui ka karjääris ning aidanud mul tunda ära, mis on see, mida elus teha tahan.

Oma praegused parimad sõbrad olen saanud ülikoolist. Millalgi bakalaureuseõppe esimesel aastal otsustasime viie kursusekaaslasega, et oleme nüüd seltskond. Meid ühendasid ühised õpisessioonid ja koosolemised, mis jõudsid tihti tuliste ideoloogiliste debattideni. Aastate jooksul on nooruse radikaalsus vähenenud ja leiame üksteise maailmapiltides rohkem tõeterasid, kuid mis kõige olulisem – kuulame ära üksteise rõõmud ja mured.

Magistriõppe teel leidsin koroonast hoolimata end inspireerivast kursusekaaslaste kogukonnast. Kõigil oli ette näidata saavutusi väga erisugustes valdkondades, seega ammutasin kogemusi iga loengu ja olengu ajal. Elan nende edusammudele siiani kaasa ja näen, et nad teevad sama. Meievaheline side on südantsoojendav.

Tartu tudengipõlv andis mulle mu lähimad sõbrad, kes on mulle toeks nii eraelus kui ka karjääris ning aidanud mul tunda ära, mis on see, mida elus teha tahan.

Joanna Kurvits, Tartu Ülikooli vilistlane

Ülikooli astudes ei raisanud ma aega ja astusin juba septembris tudengiorganisatsiooni. Minu teiseks koduks sai Üliõpilaskonna Sihtasutus, kus sain kuue aasta jooksul tohutult kogemusi, mälestusi ja sõpru. Sellest võlutuna käisin ka Skytte instituudis teistele peale, et riigiteadlastel oleks oma seltsi vaja. Kui oli tekkinud piisavalt mõttekaaslasi, panime talvel pead kokku ja jõudsime pärast mitut pikka arutelu tervikliku ideeni Riigiteaduste Seltsist. Mäletan, et kõndisin ühelt arutelupäevalt koju ja mõtlesin, et selliseid kohtumisi juhiksin hea meelega ka igapäevatöös.

Läks mööda paar aastat, kui asusin DD Sihtasutuses konsultandina just sedasama tööd tegema. Olen saanud kaasa mõelda mitme vabaühenduse töös ning aidanud neid juhtimise ja strateegialoomega. Tunnen sellest iga päev rõõmu. Kõige olulisemad oskused ja teadmised selleks tööks andis mulle tegevjuhi roll Üliõpilaskonna Sihtasutuses, kus pidin kahe aasta jooksul tegelema kõigega, mis aitaks Tartu tudengiorganisatsioone arendada ja populariseerida. Lisaks on suurem osa minu praeguse meeskonna liikmetest needsamad aktiivsed üliõpilased, kellega tudengiorganisatsioonides kokku puutusin.

Vilistlasena näen, et mul on tekkinud piisavalt kogemusi ja oskusi, et midagi ülikoolile tagasi anda. Seepärast võtan alati vastu võimaluse oma teekonnast rääkida või üliõpilasi koolitada. Tundsin oma tudengipõlves, et sellised vestlused ja kohtumised andsid palju inspiratsiooni ja uusi mõtteid ning aitasid mind edasi. Soovitan igal vilistlasel sama teha!

Tudengid kõndimas

Uuele üliõpilasele

Digiõppe kursus - Tartu Ülikool

Valminud on uus õppija töölaud

Foto on dekoratiivne

Narva kolledži lõpuaktus 2024