Hariduskonverents annab hinnangu Eesti PISA-testi tulemustele

Teisipäeval, 4. oktoobril algusega kell 10 toimub Tartu Ülikooli aulas konverents EHE 2011 - "Ettepanekud hariduse edendamiseks - PISA konverents," kus haridusspetsialistid võtavad kokku ning analüüsivad Eesti PISA-testi tulemusi. Lõpuks valmivad ka ettepanekud edaspidiseks.

Konverentsi eesmärk on tuua teravamalt erinevate sihtgruppideni PISA tulemuste analüüs, järeldused ning ettepanekud edasisteks tegevusteks.

Konverentsi ühe eestvedaja, TÜ Pedagogicumi direktori Margus Pedaste sõnul on Eestis läbi viidud mitmeid selleteemalisi analüüse, kuid jätkuvalt on vajadus edasisteks uuringuteks. "Analüüsi tulemuste valguses on vaja konkreetseid muudatusi, mille tegemine on vastavalt Haridus- ja Teadusministeeriumi, kõrgkoolide ja koolide võimuses. Seetõttu on mul väga hea meel, et meil on õnnestunud konverentsile EHE 2011 kutsuda ettepanekuid tegema ja aruteludes osalema nii haridusjuhid, õpetajad kui ka teadlased. Diskussioonidest sünnib konverentsi resolutsioon, mille saavad haridussüsteemi edendamisel võtta aluseks nii Haridus- ja Teadusministeerium, kõrgkoolid kui ka üldhariduskoolid," ütles Pedaste.

"Just ülikoolid on need, kes suuresti mõjutavad meie õpilaste haridust läbi õpetajakoolituse, seepärast on igati loomulik, et konverentsi korraldab Tartu Ülikool," ütles Haridus- ja Teadusministeeriumi välishindamisosakonna juhataja Kadri Peterson. "Ministeerium usub, et koostöös kõigi konverentsil osalevate organisatsioonidega leiame mõistmise, mida saame üheskoos hariduse heaks ära teha."

Konverentsi idee on kantud mitmete teiste riikide kogemusest, kus PISA tulemused on võetud fookusesse ministeeriumite ja riigijuhtide tasandil. Konverentsil osalevad külalised Haridus- ja Teadusministeeriumist, Riigikogust, kõrgkoolidest, koolidest ja ametiliitudest. Avaettekannetega esinevad haridus- ja teadusminister prof Jaak Aaviksoo, Soome Jyväskylä ülikooli haridusuuringute instituudi direktor prof Jouni Välijärvi (kõnealune instituut juhib Soome PISA uuringuid) ning Tartu Ülikooli rektor prof Alar Karis.

Avaettekannete järel saab ülevaate Eestis läbiviidud PISA analüüsidest. Ettekannetes keskendutakse konkreetsetele ettepanekutele sihtrühmapõhiselt - ettepanekud Haridus- ja Teadusministeeriumile, ülikoolidele, koolidele - mida tuleks Eestis rakendada tuginedes PISA uuringule.

Konverentsi korraldab TÜ Pedagogicum koostöös Haridus-ja Teadusministeeriumi ning Euroopa Sotsiaalfondi Eduko programmiga.

Rohkem infot ja konverentsi ajakava: http://www.pedagogicum.ut.ee/1056041

Lisainfo: Margus Pedaste, TÜ Pedagogicumi direktor, tel 737 6021, 515 6095, margus.pedaste@ut.ee

Anneli Miljan
Tartu Ülikooli pressiesindaja