Skip to main content
Foto:
Pexels

Alustab uus magistrikava „Rakenduslik käitumisteadus“

Tartu Ülikooli psühholoogia instituudis võetakse tänavu vastu esimesed õppijad uuele osakoormusega tasulisele magistriõppekavale “Rakenduslik käitumisteadus”. Õppekava on mõeldud kõigile, kes loovad mõne sihtrühma käitumist kujundavaid poliitikaid, sekkumisi, teenuseid või sõnumeid.

„Isegi kui ametinimetus ei sisalda sõnu „psühholoogia“ või „käitumine“, oodatakse paljudelt ametnikelt, sõnumiseadjatelt, teenuse- ja tootearendajatelt sisuliselt psühholoogia ja käitumise mõjutamist. Meie õppekava aitab sellist töörolli mõtestatumalt ja mõjukamalt täita.“ sõnab õppekava sisujuht Andero Uusberg.

Õppekava läbijad saavad teada, kuidas koostada mudeleid, mis aitavad mõista oma sihtrühmade käitumise põhjuseid ja nende mõjutamise võimalusi; kuidas teostada, tellida, tõlgendada sihtrühma paremaks mõistmiseks või mõjutuse tulemuste tuvastamiseks sobivaid uuringuid ning eetilisi ja efektiivseid käitumise mõjutamise võtteid. Magistritöö raames valmib praktikutest mentorite toel ka reaalne käitumist mõjutava sekkumise projekt.  

Õppekavas osalevad tunnustatud õppejõud erinevatest sotsiaalvaldkonna üksustest. Teiste seas astuvad üles psühholoogid Andero Uusberg, Kenn Konstabel ja Kariina Laas ning mitmekülgse praktilise kogemusega käitumisteadlased Leonore Riitsalu, Mariliis Öeren, Heidi Reinson ja paljud teised.

Õpe toimub sessioonidena Tartus ning e-õppe kanalites. Õppekava läbimine on jaotatud kahele õppeaastale.

Tutvu õppekava sisu ja sisseastumistingimustega lähemalt siin!

#sisseastumine
Tartu Ülikooli tudengid Tiigi pargis. Foto Mariana Tulf

Tartu Ülikool pakub võimekatele esmakursuslastele praktilisi lisaõpivõimalusi

Jaga
24.05.2022
#sisseastumine
Tartu Ülikooli tudeng raamatutega

Tartu Ülikooli infopäeval räägivad spetsialistid, kuidas edukalt ülikooli kandideerida

Jaga
11.05.2022
#sisseastumine
MJÜ

Tutvumistund: õppekava "Muutuste juhtimine ühiskonnas"

Jaga
09.05.2022