Tutvu ka õppekava ainekursusi tutvustavate videotega!
"Muutuste juhtimine ühiskonnas" õppejõud on erinevatelt aladelt: psühholoogid, majandusteadlased, õigusteadlased, riigiteadlased, sotsioloogid, meediauurijad.
Tutvu lähemalt meie õppejõududega!
Õppetöö toimub peamiselt nädalalõppudel kahel korral kuus neljapäevast pühapäevani. See võimaldab ühildada õpingud tööga ning omandada magistrikraad karjääri katkestamata. Õppekava pakub uudseid kogemusõppe vorme, mille väljund on näiteks uue teenuse või toote prototüüp koos äriplaaniga, sotsiaalne start-up, ühiskondliku arengusuundumuse või probleemi analüüs. Õppetööd toetavad individuaalsed arenguvestlused, arendustööde mess ning õppekäigud teistesse riikidesse.
Õppekava välja arendamisel on kasutatud TÜ ideelabori ning Demos Helsinki kogemusi koostööst ülikooliväliste partneritega ning tudengite praktiliste rühmatööde korraldamisel.
Magistrieksam algab koos stuudiumiga
• Kas oled ise või on tuttavad vaevelnud lõputöö kallal veel siis, kui kõik ained on tehtud? • Kui palju inimesi on sinu lõputööd pärast kaitsmist lugenud? • Kas sul oli tunne, et selleks ajaks, kui sa tööd kirjutades praktiliste soovitusteni jõudsid, oli võhm juba väljas?
Muutuste juhtimise kava lõpetamisel nende küsimustega maadlema ei pea, sest õppekava lõpetab uuenduslik magistrieksam, mis ühendab magistritöö ja -eksami parima osa. See on praktiline, millest suurem osa on teostatav stuudiumi käigus ning annab edasiseks karjääriks häid „tööriistu“.
Magistrieksam koosneb järgmistest osadest: • Professionaalne eneseanalüüs I ja II semestril • Lühiuurimus valitud teemal II semestril • Arvamusartikli avaldamine III või IV semestril
Sisseastumisintervjuu ei ole teadmiste kontroll, vaid uudishimulik ja sõbralik vestlus. Selle eesmärk on õppida kandidaate tundma, saada aru nende ühiskondlikest arusaamadest, arutlemise viisist ja praktilistest kogemustest.
1. Loe eelnevatel nädalatel uudisportaalides ja päevalehtedes pikemaid arvamusartikleid ja analüüse, sh neil teemadel, mida sa tavaliselt ei loe. Mida sa tead neist teemadest? Milliseid küsimusi sul tekib? Milliste autoritega sa nõustud /ei nõustu ja miks? 2. Tutvu mõne raportiga (nt OECD, Eesti Inimarengu Aruanne vms, kus käsitletakse tuleviku arengusuundumusi. Püüa ette kujutada, kuidas need võivad mõjutada neid valdkondi, mida sina rohkem tunned? 3. Analüüsi ning sõnasta lühidalt ja lihtsalt kolm olulisemat arengut, mis on toimunud selles valdkonnas, mida sina hästi tunned. 4. Ära takerdu, kui sa vestluse jooksul ei tea mõnda fakti vms. Tegu ei ole faktikontrolliga. Jätka rahulikult arutelu.
5. Kui soovid midagi komisjoni käest küsida, siis küsi julgesti!
LIITU INFOLISTIGA!
Vaata kõiki videosid seeriast "Muutuste juhtimise ABC", mis tutvustab meie ainekursusi.
Artikkel ajakirjas UT "Muutuste juhtimiseks on vaja suurt kirge"
Parema kasutuskogemuse tagamiseks kasutame küpsiseid. TÜ välisveeb ei töötle ega kogu isikuandmeid. Välisveeb kasutab FB Pixeli ja Google Analyticsi teenust. Loe lähemalt andmekaitsetingimustest.