Tartu ülikooli tudengid kogunevad täna Kesk-Euroopa ülikoolile toetuse avaldamiseks

Tartu ülikooli Johan Skytte poliitikauuringute instituudi üliõpilased korraldavad täna, 20.04.2017 kell 13.45 Skytte instituudi ees toetusaktsiooni, et näidata oma solidaarsust Kesk-Euroopa ülikooliga. Osalema on oodatud kogu ülikoolipere ning toetust avaldada soovivad Tartu elanikud.

CEU on rahvusvaheliselt hinnatud ülikool, mis on andnud hindamatu panuse Kesk- ja Ida-Euroopa ühiskonnaellu. Ka kümned Tartu ülikooli vilistlased on jätkanud õpinguid CEUs. Hiljuti Ungaris vastu võetud seadusemuudatused mõjutavad oluliselt Budapestis paiknevat Kesk-Euroopa ülikooli (CEU), tehes CEU edasise tegutsemise sisuliselt võimatuks.

Ürituse korraldaja, Skytte instituudi rahvusvaheliste suhete magistrandi Gert Siniloo sõnul on toetusaktsioon tingitud murest ülikoolide sõltumatuse pärast: „Ungaris toimuv on otsene rünnak akadeemilise vabaduse pihta. Arvestades meie instituudi tihedaid sidemeid CEUga, leidsid üliõpilased, et peame oma solidaarsust näitama.“

Aktsiooni raames tehakse kohalolijatega ühispilt. Tulijatel soovitatakse kaasa võtta plakat toetussõnumiga #IstandwithCEU. Toetusavaldus toimub Lossi 36 õppehoone ees täna kell 13.45.

Lisainfo: Gert Siniloo, TÜ Skytte instituudi magistrant, 55535814, gsiniloo@ut.ee

Viivika Eljand-Kärp