Tartu ülikool on jätkuvalt Eesti suurimaid täiendusõppe pakkujaid

Tartu ülikooli täiendusõppekursustel osales 2016. aastal 44 799 õppijat, mis on üle 20% rohkem kui aasta varem.

40 000 õppija künnise ületamisele aitas kindlasti kaasa 15 vaba juurdepääsuga e-kursust ehk MOOCi, kus osales 8001 õppijat 128 riigist. E-õppe osakaal täiendusõppes on viimastel aastatel kasvanud. Mullu osales 37% täiendusõppeprogrammidel õppinutest veebipõhistel või kaugkoolituskursustel. See näitab, et üha rohkem inimesi eelistab paindlikke õppimisvõimalusi.

Möödunud aastal toimus ülikoolis 1587 täienduskursust. Koolitused toimusid põhiliselt Tartus, aga ka Ida-Virumaal, Harjumaal, Viljandimaal ja Pärnumaal ehk piirkondades, kus tegutsevad ülikooli kolledžid või asub ülikooli esindus.

Elukestva õppe keskuse juhataja Tiia Ristolainen rõhutab, et õppimine on pidev protsess. Inimestele tuleb võimalused luua, et nad saaks end kogu elu jooksul arendada. Tartu ülikool pakub erinevatele sihtrühmadele mitmekesiseid õppimisvõimalusi. „Me rõõmustame, et nii suur hulk inimesi õpib ülikooli koolitustel. Ülikooli eesmärgiks on kasvada elukestva õppe ülikooliks ning suur samm selles suunas on juba astutud,“ lisas Ristolainen.

Ülikoolist tellisid koolitusi haridusasutused, valitsusasutused ja nende hallatavad asutused, avalik-õiguslikud juriidilised isikud, erialaliidud, ettevõtted (nt maksu- ja tolliamet, Eesti haigekassa, politsei- ja piirivalveamet, kaitseliit, riigi infosüsteemi amet, riigiprokuratuur, finantsinspektsioon, tervise arengu instituut, kohtutäiturite ja pankrotihaldurite koda, notarite koda, Eesti Juristide Liit, Eesti Ajalehtede Liit, Ensto Ensek AS, Eesti Meedia, Finnair, Swedbank jt). Paljud programmid loodi n-ö rätsepaülikonnana. „Parimad täiendusõppeprogrammid sünnivad just ülikooli ja ettevõtte või asutuse koostöös ja lähtuvad tellija vajadustest,“ ütles Ristolainen.

Tutvu Tartu ülikooli täiendusõppe pakkumisega või saada koolitussoov www.ut.ee/et/koolitus.

Lisainfo: Tiia Ristolainen, Elukestva õppe keskuse juhataja, 737 6203, 501 5584, tiia.ristolainen@ut.ee

Viivika Eljand-Kärp