Rahvusvaheline panganduse seminar otsib vastuseid aktuaalsetele pangandusõiguse küsimustele

Neljapäeval, 30. märtsil toimub Tallinnas Tartu ülikooli, finantsinspektsiooni ja Euroopa panganduse instituudi koostöös rahvusvaheline panganduse seminar „Pank ja järelevalve – koos või eraldi?“, kus käsitletakse erinevaid panganduse, pangandusõiguse ja finantsjärelevalvega seonduvaid aktuaalseid küsimusi.

Seminaril on võimalus kuulata oma valdkonna parimaid spetsialiste, kes teevad ülevaate erinevatest pangandusõiguse ja sellega puutumuses olevate valdkondade probleemidest, kutsuvad mõtlema pangandusjärelevalve ja pankade majandusliku iseseisvuse tasakaalustamisele suunatud tegevuste ja tegelike vajaduste ning panganduse tulevikuväljavaadete üle. 

Seminari ühe korraldaja, Irene Kulli sõnul saab ühisel seminaril kuulata ettekandeid ühtsest Euroopa panganduse järelevalvemehhanismist ja selle toimimisest ning Euroopa süsteemsete riskide nõukogu tegevusest piirkondlike finantsstabiilsuse ohtude ennetamisel. „Ettekannetes uuritakse ka, millised on nõuded krediidiasutustele, kas ranged nõuded võivad takistada innovatsiooni panganduses, millised on levinumad turukuritarvitused Eestis ja kuidas nendega võideldakse, kuidas sekkub kuritarvituste korral finantsinspektsioon, kuidas kohaldavad kohtud praktikas finantsjärelevalve regulatsioone, mida on tehtud ja saab teha rahapesu tõkestamisel ning kuidas on arenenud Eestis pangandusõigus läbi aegade,” rääkis Kull.

Konverentsil esinevad ettekannetega  nimekad väliskülalised dr Thomas Gstaedtner (Euroopa Keskpank),  Jose Carlos Molina Franquelo (Ühtne kriisilahendusnõukogu). Ettekanded teevad Finantsinspektsiooni kõneisikud Mariann Sirgmets, Siim Tammer, Marek Pajussaar ja Kristjan-Erik Suurväli, Rahandusministeeriumi esindaja Kadri Siibak, Tartu halduskohtu kohtunik Janar Jäätma ning  PPA Rahapesu andmebüroo juht Madis Reimand. Seminari lõpetab paneeldiskussioon, mida juhatab finantsinspektsiooni juhatuse esimees Kilvar Kessler ning kus panganduse tuleviku üle diskuteerivad dr Robert Kitt, Swedbank Eesti juhatuse esimees, Ahto Nirgi, SEB panga Balti divisjoni vastavuskontrolli juht ning Urmas Peiker, fintech ettevõtte Funderbeam kaasasutaja.

Seminar toimub Tallinnas Original Sokos Hotel Viru konverentsiruumis Grande kell 9.30 – 17.00. Osalema on kutsutud eelkõige juristid, kes tegelevad panganduse ja finantsteenuste pakkumisega, samuti ettevõtjad, õppejõud ning tudengid, kes selle valdkonna vastu huvi tunnevad.

Seminar on tasuta. Osalemiseks palume ennast registreerida lingi kaudu http://oigus.ut.ee/et/teadus/konverentsid-1  hiljemalt 28. märtsiks 2017.

Kohtade arv seminaril on piiratud.

Lisainfo: Irene Kull, TÜ õigusteaduskonna tsiviilõiguse professor, 737 6050, irene.kull@ut.ee

Viivika Eljand-Kärp
Tartu Ülikooli pressinõunik
Tel: +(372) 737 5683
Mob: +(372) 5354 0689